Virusi i rrezikshëm/ Autoritetet kineze paralajmërojnë njerëzit: Mos udhëtoni në Wuhan!

Autoritetet kineze kanë këshilluar njerëzit që të shmangin udhëtimet brenda dhe jashtë Wuhan, qytetit ku është përhapur virusi misterioz që u ka marrë jetën 9 personave.

Ata që jetojnë në qytetin prej 11 milionë njerëzish, u është këshilluar të shmangin turmat dhe të minimizojnë tubimet publike.

Virusi është përhapur në Wuhan dhe disa provinca kineze. Deri më tani janë 440 raste të konfirmuara. Shenjat e infeksionit përfshijnë probleme me frymëmarrje, ethe, kollë dhe gulçim.

LEXO DHE :  Koronavirusi/ Petrit Vasili: Sipas informacioneve nga Kina, situata është më mirë!

Autoritetet gjithashtu pranuan se vendi ishte tani në fazën më kritike të parandalimit dhe kontrollit. /E.B-dritare.net

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.