Video/ Rama: Ja si bëhet vlerësimi i dëmeve, në ndërtesat e prekura nga tërmeti!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka postuar në Facebook një video, ku tregohet sesi bëhet procesi i vlerësimit të dëmeve në ndërtesa e prekura nga tërmeti.

“Ja si bëhet procesi i vlerësimit të dëmeve në ndërtesat e prekura nga tërmeti✅, ku informacioni nga inspektimi i grupeve të verifikimit në terren administrohet nëpërmjet një formulari të standardizuar, të përgatitur mbi modelet e Bashkimit Europian, Bankës Botërore dhe Kombeve të Bashkuara, ku mbledhja e përpunimi i të dhënave bëhet në kohë reale në mënyrë elektronike.”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Foto/ Kryebashkiaku në video duke thithur kokainë, plasin memet në rrjet

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

1 Koment

  1. Edhe ?? Cfare behet ? Ruhen te dhenat per boten tjeter? Keto grupet e inspektimit jane hallvaxhinje apo hallexhinje?. ME FOTOGRAFI ZBULOHEN DEFEKTET ? KU I KENI ARSHIVAT E URBANISTIKES?
    E GJITHA KJO BEHET PER TI SHPETUAR LAKUT PERGJEGJESIT E PER TU A LENE GRUPEVE TE INSPEKTIMIT

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.