Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Video/ Rama: Ja si bëhet vlerësimi i dëmeve, në ndërtesat e prekura nga tërmeti!

Video/ Rama: Ja si bëhet vlerësimi i dëmeve, në

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka postuar në Facebook një video, ku tregohet sesi bëhet procesi i vlerësimit të dëmeve në ndërtesa e prekura nga tërmeti.

“Ja si bëhet procesi i vlerësimit të dëmeve në ndërtesat e prekura nga tërmeti✅, ku informacioni nga inspektimi i grupeve të verifikimit në terren administrohet nëpërmjet një formulari të standardizuar, të përgatitur mbi modelet e Bashkimit Europian, Bankës Botërore dhe Kombeve të Bashkuara, ku mbledhja e përpunimi i të dhënave bëhet në kohë reale në mënyrë elektronike.”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net