Video/ Eurosong, Jonida si Eneda, bëlbëzon gjatë intervistës në anglisht

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurovision 2019” i cili këtë vit mbahet në Izrael.

Jonida do të konkurrojë me këngën ‘Ktheju tokës’ dhe do të performojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën e nesërme, më 16 maj.

Këngëtarja shqiptare si duket paska probleme me anglishten, ashtu si Eneda Tarifa në 2016, pasi gjatë një interviste për gazetarët e Eurosong, herë pas here Jonida përdorur fjalë shqip, pasi nuk mund të kujtonte ato në anglisht. Si duket këngëtaret shqiptare kanë probleme me anglishten, ose me emocionet para gazetarëve të famshëm./e.k-Dritare.net

LEXO DHE :  Mesazhi i Dom Gjergj Metës: Jeta jetohet sot, e nesërmja nuk është në dorën tonë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.