Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Veshjet më mbresëlënëse nga Met Gala në vitet e fundit!

Veshjet më mbresëlënëse nga Met Gala në vitet e fundit!

Një nga eventet më të famshme dhe më krijuese të botës mbahet çdo vit në muajin maj në Nju Jork. Met Gala 2018 po afrohet dhe pak para natës së madhe, Dritare.net sjell disa nga veshjet më mbresëlënëse të viteve të fundit, që kanë mahnitur gjithë publikun dhe që ia vlen për t’i kujtuar.

Ekstravagantja Rihanna, krijuesja Sarah Jessica Parker, sexy Beyonce, dhe e guximtarja Kendall Jenner dhe shumë zonja të tjera që kanë ecur në tapetin e kuq të Muzeut Met, i kanë mahnitur të gjithë me veshjet e tyre. Në fotogalerinë më poshtë mund t’i shikoni këto veshje mbresëlënëse./D.M-Dritare.net