Udhëtoni me vizë turistike në SHBA? Ambasada ka një njoftim të rëndësishëm

Ambasada Amerikane mëngjesin e sotëm ka dalë me një njoftim të rëndësishëm në Facebook. Për të gjithë ata që udhëtojnë me vizë turistike, i paralajmëron që të kthehen para datës të vulosur në pasaportë, nëse nuk duan probleme.

“Kur udhëtoni me vizën turistike, oficeri në pikën e hyrjes vendos se sa kohë mund të qëndroni në Shtetet e Bashkuara. Pasi oficeri ju lejon të hyni në SH.B.A., ata vendosin një vulë në pasaportën tuaj me datën që ju kërkohet të largoheni nga Shtetet e Bashkuara. Sigurohuni që të largoheni përpara asaj dite! Nëse keni pyetje të tjera për vizat, jam këtu për t’ju përgjigjur! #PyetAnen”, shkruan Ambasada./E.B-dritare.net

🇦🇱️ | Kur udhëtoni me vizën turistike, oficeri në pikën e hyrjes vendos se sa kohë mund të qëndroni në Shtetet e…

Gepostet von U.S. Embassy-Tirana am Donnerstag, 14. November 2019

LEXO DHE :  Pas Metës, edhe Dvorani thirret në Prokurori

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.