Udhëtimi i radhës i Blendi Fevziut në Australi!

I apasionuar pas udhëtimeve, destinacioni i radhës për gazetarin Blendi Fevizu, në këtë dhjetor, është Australia.

Vendet më të preferuara për të, janë ato të lashtat, që njihen pak, por që të ofrojnë mundësinë të eksplorosh, e të mësosh shumë për kultura të ndryshme.

Dymbëdhjetë Apostujt, është një ndër pikat turistike më tërheqëse ne Autrali, ku nuk kishte si të mungonte në listën e udhëtimeve të Blendit.

LEXO DHE :  Teatri i ri, Veliaj: Do ta ndërtojmë vetë, më shpejt e me gjithë teknologjitë ekstra për skenën

Përgjatë këtij viti, të shumta kanë qenë udhëtimet e tij  në mbarë botën, ndërsa ne po ndajmë atë më të veçantin  në Uzbekistan, vendin ku lindi Aladini./L.F-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.