Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Trajneri Reja refuzon kontratën e FSHF

Trajneri Reja refuzon kontratën e FSHF

Trajnerit të Kombëtares Shqiptare, Edi Reja i ka mbaruar tanimë kontrata që kishte me Federatën Shqiptare të Futbollit.

Por, drejtuesi i FSHF, Armando Duka i ka ofruar një tjetër kontratë Rejas, e cila parashikohet të jetë 4 vjeçare.

Kontrata 4 vjeçare është refuzuar nga Reja, pasi sipas "Panorama Sport" trajneri kërkon një kontratë 2 vjeçare.

74-vjeçari thekson se është një risk i madh për të, kontrata 4-vjeçare, dhe duke parë moshën e tij, ka kërkuar që ta zgjasë me vetëm 2 vite. / I.M-Dritare.net