Tomorr Kokona, një histori shqiptare në Londër!

Tomorr Kokona është koreograf në Londër dhe bashkë me gruan e tij pianiste, Mariela Çingo, drejtojnë Stage Talent Academy, fokusi së cilës është edukimi nëpërmjet kulturës: piano, violinë, kitare, art skenik etj.


Akademia ka qindra studentë, por është falas për shqiptarët, sepse Tomorri beson që shqiptarët e shpërndarë nëpër botë, pas “90, mund të ribëhen bashkë , vetëm në kulturë.

LEXO DHE :  Ministrja Xhaçka: Komandantit të Forcave të Armatosura nuk mund t’i bëhet grusht shteti

Tomorr Kokona punonte si koreograf, në Teatrin e Operës dhe Baletit, kur e la Shqipërinë, por Shqipëria dhe arti nuk e lanë kurrë atë./dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.