Tërmeti/ Maqedonia e Veriut 100 mijë euro për Shqipërinë

Qeveria e Maqedoniës së Veriut ka dhënë 100 mijë euro për Shqipërinë, e cila u godit nga tërmeti që mori shumë jetë njerëzish dhe shkaktoi dëme të mëdha materiale.

Ekipi i zjarrfiksëve, të ndihmës së shpejtë, mjekë, specialistë dhe ndihma tjera nga Maqedonia u nisën dje për në Shqipëri./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Fundjava e vipave!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.