Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tërmeti/ Maqedonia e Veriut 100 mijë euro për Shqipërinë

Tërmeti/ Maqedonia e Veriut 100 mijë euro për

Qeveria e Maqedoniës së Veriut ka dhënë 100 mijë euro për Shqipërinë, e cila u godit nga tërmeti që mori shumë jetë njerëzish dhe shkaktoi dëme të mëdha materiale.

Ekipi i zjarrfiksëve, të ndihmës së shpejtë, mjekë, specialistë dhe ndihma tjera nga Maqedonia u nisën dje për në Shqipëri./E.B-dritare.net