Tentuan të bllokonin eskortën e Ramës, shoqërohen në polici 11 persona

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim ditën e sotme në Elbasan. Por përpara se të mbërrinte në qytet, eskortës së tij ia bllokuan rrugën një grup protestuesish dhe mbështetës të opozitës.

Ka pasur përplasje mes protestuesve dhe forcave të policisë, pasi këta të fundit nuk donin të lejonin kryeministrin të shkonte në Elbasan.

LEXO DHE :  Video/ Dalin pamjet kur pronari i restorantit sulmon turistët spanjollë

Eskorta ka kaluar, dhe në atë moment është qëlluar me gurë. Pas kësaj ngjarje, policia ka shoqëruar në polici 11 persona./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.