Na ndiqni edhe në

Sport

Shkon në 5 numri i lojtarëve të Partizanit, të infektuar me koronavirus

Shkon në 5 numri i lojtarëve të Partizanit, të

Klubi i Partizanit përmes një njoftimi për media, ka bërë publike rastet e reja me koronavirus në ekipin e tyre.

Në total janë kryer 50 tamponë dhe nga përgjigjet zyrtare të konfirmuara nga ISHP tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote.

"FK Partizani njofton rezultatet e testeve të kryera nga ekipi për COVID-19. Në total janë kryer 50 tamponë dhe nga përgjigjet zyrtare të konfirmuara nga ISHP (Insituti Shëndetit Publik), tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe janë asimptomatikë. Pjesa tjetër e skuadrës, stafi dhe punonjës të klubit kanë dalë negativ.

Në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, lojtarët janë izoluar dhe nuk do të jenë pjesë e skuadrës për ndeshjen e radhës. Ekipi gëzon gjendje optimale dhe panvarësisht mungesave është gati për të dhënë maksimumin në derbin me Tiranën", thueht në njoftim.

Kujtojmë se më herëet janë konfirmuar dhe dy lojtarë./E.B-dritare.net

Shkon në 5 numri i lojtarëve të Partizanit, të