Sot dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane, ja si mund të kontrolloni nëse jeni fitues!

Nëse keni aplikuar për Lotarinë Amerikane, Ambasada e SHBA-ve njofton se sot, duke filluar nga ora 18:00, mund të zbuloni nëse jeni apo jo fitues. Për të zbuluar nëse jeni përzgjedhur, klikoni në këtu.

Gjithashtu, nëse  ju jeni fitues, ambasada ju këshillon të plotësoni formularin DS-260 brenda disa javëve.

“Keni aplikuar për Lotarinë #DV2020? Më datë 7 Maj 2019, duke filluar nga ora 18:00, ju mund të kontrolloni këtu 👉https://dvlottery.state.gov/ nëse jeni përzgjedhur. Nëse faqja e internetit është e ngarkuar, mos u shqetësoni, kontrollojeni më vonë. Nëse rezultoni të përzgjedhur [You are selected], atëherë ju duhet të plotësoni formularin DS-260 brenda disa javësh. #pyetanen , shkruan Ambasada Amerikane në Facebook./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Vera më e nxehtë, mësoni si parashikohet të jetë vjeshta e këtij viti!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.