Sot, 21 vjet pas 14 shtatorit të 1998!

14 shtatori i vitit ’98 është një ndër ditët më të vështira që ka kaluar populli shqiptar.

Pas vrasjes së liderit të demokracisë, Azem Hajdari, i gjithë vendi u pushtua nga protestat masive.

Rrugët ishin të tejmbushura me mbështetës të ish-kryeministrit Berisha, të cilët kërkonin largimin e Nanos nga kryeministria.

LEXO DHE :  Me gotë plastike në dorë, dhe i ulur në trotuar, Basha takon studentët

Të armatosur, ata goditën dhe sulmuan godinën e kryeministrisë dhe parlamentit, duke u futur brenda.

Të gjitha mediat ndërkombëtare, kishin kthyer sytë te Shqipëria, duke i dedikuar vëmendje kësaj periudhe të vështirë për vendin tonë./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.