Soreca: Ka sinjale të forta për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Presidenti i KiE, Charles Michel  ka lënë Shqipërinë pas takimeve të rëndësishme që kishte sot në vendin tonë.

Ambasadori i BE, Luigi Soreca përmes një postimi në “Twitter” ka thënë se e ka përcjellë amabsadorin sot, ndërsa ka shtuar se Presidenti Michel ka dhënë sinjale të forta për procesin e zgjerimit.

LEXO DHE :  Foto/ Masat për koronavirus në Aeroportin e Rinasit

Postimi i Sorecës: “Sapo përcolla  @eucopresident

Michel në fund të vizitës së tij të rëndësishme sot në #Tiranë. Sinjal i fortë që zgjerimi është përparësi për #BE-në.

duhet të vazhdojë të zbatojë reformat në funksion të vendimit të rëndësishëm të pranverës së ardhshme për hapjen e negociatave.”/ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.