Sipas shenjës astrologjike, ja çfarë pamjeje ka shtëpia juaj ideale

Thuhet shpesh se dekorimi i shtëpisë reflekton personalitetin që ne kemi. Zbuloni ambientin perfekt sipas shenjës tuaj astrologjike.

Dashi: E kuqe. Nuancat e së kuqes mbizotërojnë në shtëpinë tuaj. Mund të shtoni edhe pak të verdhë pse portokalli.

Demi: Me bibliotekë. Ambienti juaj është përgjithësisht jeshil dhe keni libra ngado. Sipas Dritare.net, të katërta anët e shtëpisë i keni ndërtuar të tilla për të vendosur sa më shumë libra.

Binjakët: Elektrizuese. Juve ju pëlqen të përzieni epokat e ndryshme për një ambient sa më të këndshëm prandaj shpesh gjen një përzierje stili industrial me atë kontemporan.

Gaforrja: Univers lunatik. Tek ju ndihet kudo ana lunatike që keni. Shpesh përzieni të zezën me argjendin dhe në një dhomë tavanin e bëni si qiell me ujë.

Luani: Pop. Në shtëpinë tuaj gjen ngjyra pop dhe tablo të mëdha. Hapësirat janë gjithmonë të bollshme.

Virgjëresha: I rregullt. Tek ju nuk gjen asnjëherë rrëmujë dhe çdo gjë është e vendosur në vendin e vet.

LEXO DHE :  Mini-shengeni/ Rama: Ngatërrestarët nuk janë vetëm në Ballkan!

Peshorja: Më sekrete të vogla. Shtëpia juaj fsheh disa mjedise sekrete që vetëm ju i dini. Ndonjëherë edhe vetë ju duket sikur jetoni në një ambient detektivësh.

Akrepi: I ngarkuar. Pasioni juaj për të pasur çdo gjë që ju pëlqen dhe për të mos hedhur gjërat që keni për zemër e bën ambientin të ngarkuar.

Shigjetari: Shtëpi eksploruesish. Juve ju pëlqejnë udhëtimet dhe shpesh nuk jeni në shtëpi. Brenda saj gjen: harta, globe, çanta udhëtimi, etj.

Bricjapi: I errët. Të frymëzuar nga temperaturat e ftohta, ambienti juaj i shtëpisë është zakonisht i errët dhe i zymtë.

Ujori: Festival dritash. Ju i adhuroni dritat e vogla dhe qirinjtë kështu që atmosfera zakonisht është plot ndriçim mistik.

Peshqit: Me mure peizazhesh. Shpirti juaj ëndërrimtar ndihet edhe në shtëpi falë mureve që paraqesin peizazhe apo universe të ndryshme. /A.S-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.