Si do jetë moti e martë, 1 maj

Muaji do të nis me mot të mirë e me diell. Në këtë ditë nuk do të mungojnë edhe vranësirat dhe reshjet të cilat do të kenë karakter lokal dhe do të jenë më të pranishme në zonat malore. Sipas sinoptikanëve të Shërbimi Meteorologjik Ushtarak temperaturat do të shkojnë nga 8 gradë në vlerat e tyre minimale deri në 30  gradë ne mesditë në zonat e ulta. Sipas parashikimit katër ditët e para të muajit maj parashikohen të jenë të tilla, me një ulje 1 deri në dy gradë celsius. Ndërkohë që lagështira do të jetë e pranishme në të gjithë vendin çka do të bëj që temperaturat të ndihen edhe më të larta. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Rikthehet Mateo Renzi; Unë do ta shpëtoj Italinë. Salvini duhet të ndalet

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.