Shënohen dy rastet e para me virus kinez, në Francë

Virusi vdekjeprurës kinez, koronavirus tashmë është përhapur edhe në Evropë. Janë shënuar dy raste në Francë.  Sipas qeverisë franceze, dy persona kanë shfaqur të njëjtat simptoma si ato të personave që janë të prekur në Kinë. Një nga personat e prekur është në Bordeaux dhe tjetri në Paris.

LEXO DHE :  Dy grushte, për të shpëtuar Ilir Metën nga shteti

Pacienti në Bordeaux është 48-vjeçar, ai sapo ishte kthyer nga Kina, ku kishte kaluar dhe në Wuhan. Pasi u vizitua, ai u vendos në një dhomë të izoluar. Edhe personi tjetër që është shtruar në spitalin “Bichat” në Paris, sapo ishte kthyer nga Kina dhe gjithashtu është vendosur në izolim./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.