Rudina Hajdari: Të zhbëhet marrëveshja e 2008 dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme!

Përmes një postimi në Twitter, deputetja Rudina Hajdari ka propozuar të zhbëhet marrëveshja e 2008-ës, mes PD-së dhe PS-së, për ndryshimet kushtetuese. Sipas saj zgjidhja e vetme e krizës politike në vend janë zgjedhjet e parakohshme.

“Zgjidhja është vetëm 1, brenda Dhjetorit të zhbëhet marrëveshja e 2008, të miratohen rekekomandimet e OSBE/ODHIR-it dhe vetëm më pas të kemi zgjedhje të parakohshme parlamentare e lokale dhe ta ndreqim këtë vend. Boll me kryetarë perandorakë që e kanë shkatërruar demokracinë në këtë vend”, shkruan Hajdari./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Presidenti po kërkon të shkatërrojë shtetin. Të shkarkohet sa më shpejt!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.