Rrebeshe shiu, si do të jetë moti në ditët në vijim!

Dita e parë e javës që vjen, parashikohet sërish e paqëndrueshme, me reshje shiu e shtrëngata kryesisht në veri. Deri në mes të javës moti do të mbizotërojë me kthjellime e zhvillime të vranësirave. Këto, në formë të izoluara do të pasohen nga reshje shiu. Prej ditës së enjte moti me diell do të mbizotërojë në vend.
Gjatë këtyre ditëve era përgjithësisht do të fryjë e lehtë e mesatare në det me drejtim Jugperëndim-Veriperëndim. Valëzimi në det parashikohet i forcës 2 dhe 3 ballë. Gjatë ditës së premte era dhe valëzimi kanë tendencë forcimi.
Sa i përket temperaturave, ato do të luhaten nga 12 deri në 35 gradë celsius./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Rama flet për 2 marsin: Është luks për mua të merrem me çështjen e Presidentit

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.