Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Reshje bore dhe shiu/ Ja si do të jetë moti sot!

Reshje bore dhe shiu/ Ja si do të jetë moti sot!

Vendi ynë në orët e para të ditës do të jetë nën ndikimin e temperaturave të ulëta dhe reshjeve të dëborës në pjesën më të madhe të vendit. Në orët e mesditës parashikohet që kushtet atmosferike të përmirësohen përkohësisht, pasi orët e pasdites dhe mbrëmjes do të kenë reshje në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do ë ulen ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur nga -7 gradë celsius deri në 11 gradë celsius./E.B-dritare.net