Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rënie temperaturash, ja si do të jetë moti sot!

Rënie temperaturash, ja si do të jetë moti sot!

Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, në të gjithë vendin.  Pasditja sjell shtim të vranësirave, ku më të dukshme paraqiten në ekstremin verior, dhe lindor, duke sjellë edhe rrebeshe shiu. Ndërsa në bregdet do të këtë kthjellime. Nga meteoalb mësohet se, temperaturat do të jenë konstante në mëngjes, por në mesditë, do të ketë rënie në dy ose tri gradë, duke luhatur, 16 deri në 32 gradë celsius./K.C/dritare.net