Rama poston thënien e Presidentit Nixon: Njeriu i veprimit që nuk mendon është i rrezikshëm.

Kryeminsitri Edi Rama, përmes një statusi në facenook, ka shpërndarë një thënie të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Richard Nixon.

“Njeriu i mendimit që nuk vepron është inefektiv; njeriu i veprimit që nuk mendon është i rrezikshëm.

Richard Nixon”-shkruan Rama.

Duket sikur kryeministri ka vendosur tu përgjigjet kundërshtarëve të tij, me këtë shprehje shkurt, pasi kreu i PD, më herët dha 3 arsyet se përse shqiptarët sipas tij refuzuan 30 qershorin, dhe Presidenti Meta e ktheu në kuvend ligjin për  “Për rezervat materiale të shtetit”/I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Virusi kinez/ Masa parandaluese në pikat kufitare shqiptare

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.