Tërmetet/ Rama poston fotot: Gjithmonë në ndihmë të qytetarëve!

Tërmete të fuqishme kanë shkundur vendin një ditë më parë dhe mesnatën e kësaj të diele. Shumë pallate u dëmtuan e disa shtëpi u shembën në Tiranë dhe Durrës. Pati dhe dhjetëra të plagosur.

Për qytetarët e Tiranës dhe Durrësit që iu dëmtuan shtëpitë u hapën kampe. Ndërkohë sot kryeministri, Edi Rama ka ndarë më shqiptarët në Facebook disa pamje brenda kampeve.

Rama shkruan:

“MIRËMËNGJES 😃

dhe me këto pamje të punës që vijon pa ndërprerje për t’iu gjendur pranë qytetarëve të  prekur nga tërmetet e djeshme dhe për të lehtësuar pasojat e dëmet e shkaktuara, ju uroj një të dielë të qetë🙏

#ShqipëriSolidare🤝

#ShtetiNëKryeTëDetyrës💪”/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Cila është e vërteta rreth shtatzënisë dhe kafes!


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.