Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama komenton zjarrin në KZAZ : Organizatorët rrinë rehat, militantët përfundojnë në burg

Rama komenton zjarrin në KZAZ : Organizatorët rrinë rehat,
Kryeministri Rama zhvilloi  një takim mëngjesin e sotëm në një kafene me banorët e  Njësisë Administrative Nr.1 në Tiranë. Kreu i shtetit shoqërohej nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Gjatë bisedës, Rama u ndal te rasti i shkollës "Shejnza Juka",  që përdorej si KZAZ në Shkodër, ku iu vu zjarri nga militantët e PD-së. Ai theksoi se nuk ndalohen ata që i organizojnë këto  akte, por militantët të cilët shkojnë pas tyre dhe bëjnë akte antiligjore.

Kupola rri rehat, ndërsa militantët lënë familjet dhe shkojnë e përfundojnë në qeli, sepse shkelin ligjin për Lulin apo të tjerë”.

Sipas kreut të shtetit, kryetari i PD i përdor njerëzit si mish për top, që futen në turmë dhe nxisin dhunë. /L.F-dritare.net