Rama: Kjo ishte frika ime më e madhe, para 30 qershorit!

Kryeministri i vendit Edi Rama, gjatë fjalës së tij para drejtuesve të policisë, ku i falënderoi për punën  e bërë përgjatë këtyre muajve të protestave, tregoi frikën e tij më të madhe, që kishte para zgjedhjeve lokale.

Shefi i qeverisë tha se  shqetësimi i tij më i madh ka qenë impakti që mund të kishin trazirat mbi kriminalitetin, stimulues për paligjshmërinë.

Dua t’ju rrëfej sot juve dhe publikut se një ndër shqetësimet e mia më të mëdha të gjithë periudhës së trazuar nga politika e rrugës, ka qenë impakti mbi kriminalitetin, stimulues për paligjshmërinë. Por me vjen mirë që me gjithë mbingarkesën e rendë, prej sulmeve vandale, si edhe po ashtu për të garantuar një fushatë zgjedhore, policia arriti të bëjë mirë edhe detyrat e saj të përditshme.

Shifrat e kriminalitetit janë mbajtur nën kontroll. Vjedhjet kanë rënë nga 8 në 5. Vjedhja e dhunshme ka rënë nga 45 në 55. Vjedhja e banesave të lokaleve po ashtu ka rënie po ashtu edhe në shpërthimin e eksplozivëve nëse nuk numërojnë molotovët e fishekzjarrët.  Bilanci është i kënaqshëm, atmosfera politike në favor të krimit, nuk ka rritur të ndikojë më shumë falë jush.” u shpreh Rama./E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Cila dietë të përshtatet, sipas moshës që ke!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.