Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama i dorëzon çelësat e shtëpisë familjes Myftari në Sauk: Ne bëjmë çfarë themi!

Rama i dorëzon çelësat e shtëpisë familjes Myftari

Kryeministri Edi Rama, këtë të mërkurë i ka dorëzuar çelësat e shtëpisë familjes së Naim Myftarit, të cilët u bënë me shtëpi të re.

Shtëpia e tyre ishte shembur nga tërmeti i 21 shtatori. Rama thotë se ne bëjmë çfarë themi.

"Në shtëpinë e re të Naim Myftari.

Familja prej katër anëtarësh mbeti në qiell të hapur nga tërmeti i 21 shtator 2019 e sot ata kanë banesën e re të rindërtuar nga e para. ?

NE BËJMË ÇFARË THEMI DHE THEMI ÇFARË BËJMË ??", shkruan Rama./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/176222547014010/