Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Pyetja e pazakontë për psikologen: Kam shkuar me motrën time, çfarë të bëj?

Pyetja e pazakontë për psikologen: Kam shkuar me motrën time,

Media online “The sun” në rubrikën e saj të përjavshme, ku qytetarët i shkruajnë psikologes, ka publikuar këtë javë një histori të pazakontë.

Një 16-vjeçar ka kërkuar ndihmë, pasi ai ka bërë marrëdhënie seksuale me gjysmë motrën e tij nga babi.

“Kam bërë një gjë të tmerrshme, ka fjetur me motrën time.

Unë jam 16-vjeç, ajo është 17, ne kemi të njëjtin baba, por ne u takuam dhe u njohëm vetëm dy vite më parë.

Unë kam qenë nën kujdestarinë e dikujt tjetër, derisa fillova të jetoj me nënën e saj dhe motrën time.

Motra ime është një person që  më do. Ajo më bën të ndihem i dashuruar, siç askush tjetër nuk më ka bërë.

Mamaja e saj e zbuloi marrëdhënien tonë, dhe unë u largova nga shtëpia,  por ajo më kërcënon se do t’i tregonte të tjerëve nëse unë vazhdoj marrëdhënien”

Ndërsa psikologja është përgjigjur: “Po, ajo që keni bërë është e gabuar. Tërheqjet seksuale gjenetike, mund të ndodhin midis vëllezërve dhe motrave, të cilët nuk janë biologjikisht nga të dy prindërit.

Tregojini mamit të saj, që e keni kuptuar që keni bërë një gjë të gabuar. Thajini asaj që gjysmë motrën tuaj, nuk e shihni si të tillë, ndërkohë që ndjenjat tuaja janë të papërparuara, e kuptoj që do të jetë shumë e vështirë”./ I.M-Dritare.net