Pse duhet të pini një gotë ujë me mjaltë çdo ditë!

Mjalti është një produkt që përfitohet nga bleta. Shija, cilësia dhe aroma e tij ndryshon në varësi të ushqimit që ajo konsumon, pra nektarit të luleve dhe bimëve të tjera. Për të dhe vetitë shëruese është folur shumë. Një praktikë e re dhe mjaft e shëndetshme, është përzierja ujit me mjaltë.

Mënyra e përgatitjes:
Vendos një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përzieje mirë. Mjalti do të shkrihet me ujin, e cila sjell shumë përfitime shëndetësore.

Ja cilat janë përfitimet e ujit me mjaltin në një stomak bosh:
– Nuk do të keni më probleme me zorrën qorre.
– Forcon sistemin imunitar
– Pastron traktin e tretjes nga parazitët. Liron trupin nga toksinat                                        -Ka veti antibakteriale dhe antivirale.
– Përmirëson zorrën e trashë dhe shkatërron mikroorganizmat.
– Gjithashtu mund të ndihmojë për urinimin e pakontrolluar gjatë natës.

LEXO DHE :  Transportonin mbetje të rrezikshme nga Italia/ Lihet në burg pronari i firmës

Do të ishte më mirë nëse pihet para se të hani, pasi efekti i tij bëhet parandalues.
Mund të përdorët dhe para gjumit./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.