Pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë!

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet. Përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha, përtej shijes së mrekullueshme që ka.

Më poshtë dritare.net ju tregon disa nga arsyet kryesore pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë.

LEXO DHE :   E ëma i feston ditëlindjen, ja si e uron Fifi!

  1. Janë të pasura me vitaminë C
  2. Kanë shumë fibra
  3. Burim i mirë i vitaminës K
  4. Janë të pasura me magnez
  5. Përmirësojnë shëndetin mendor
  6. Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të gojës

Përveçse mund t’i hani si fruta, ju mund t’i shijoni me kos, smoothies apo në sallata./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.