Protesta e studentëve, Rama: Tarifën e mbetësve, e kërkuan universitetet

Pas protestës së gjatë të studentëve, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka bërë të ditur disa të vërteta. Përmes një postimi në Twitter, kryeministri u kthen përgjigje për kërkesat që kanë studentët ndaj qeverisë.

“Thjesht e vërteta: 1.Tarifat s’i përcakton ministria po universiteti 2.Asnjë tarifë s’është rritur nga 2014 3.VKM për tarifën e mbetësve është kërkuar nga universitetet 4.Efekti i VKM nis vitin tjetër 5.Ministrja u ka sugjeruar sot universiteteve të konsiderojnë rishikimin e VKM.”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Vangjel Dule për Ramën: Perëndia i merr mendtë atij që do të shkatërrojë!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.