Protesta e opozitës/ Policia merr masa, ja sa efektivë gjenden para Kuvendit!

Sot Kuvendi mblidhet në seancë, ndërkohë që opozita do të zhvillojë protestë para këtij institucioni. Duke marrë shkas nga protestat e shkuara, ku ka pasur përplasje mes policisë dhe mbështetësve të opozitës, policia ka marrë masat e nevojshme për shmangien e konflikteve dhe garantimin e sigurisë së deputetëve.

LEXO DHE :  Një fshat i tërë merret në studim nga shkencëtarët/ Prej 10 vitesh nuk lindin djem

Godina është rrethuar nga efektivët, dhe sipas policisë për mbarëvajtjen e protestës janë angazhuar rreth 1000 policë.

Forcat e rendit dhe ata shqiponja kanë krijuar kordonin e parë, ndërsa më në brendësi ndodhen forcat e shpejta, garda dhe RENEA, për ruajtjen e rendit dhe të monitorimin e protestës./E.B-dritare

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.