Presidenti i PE reagon për tërmetet: Evropa e gatshme të ndihmojë për rimëkëmbjen

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për tërmetet që goditën vendin tonë këtë fundjavë.

Përmes një postimi në Twitter, Sassoli shkruan se, BE-ja i qëndron pranë popullit shqiptar në këto çaste të vështira. Presidenti i PE-së, shprehet se, Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin e pallateve dhe shtëpive të dëmtuara në Tiranë, Durrës dhe Elbasan.

LEXO DHE :  7 gjëra rreth financimit, që çdo themeluese e një biznesi duhet t'i dijë!

“Në këto orë të vështira, ne qëndrojmë me popullin shqiptar. Mendimet tona janë me ata që janë lënduar ose humbur shtëpitë e tyre. Evropa është e gatshme të ndihmojë në rimëkëmbjen dhe rindërtimin.”,- shkruan ai./K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.