Presidenca dorëzon sot në orën 14:30, kallëzimin penal për kreun e KED

Gjatë seancës së jashtëzakonshme, të ditës së premte të javës së kaluar presidenti Meta, njoftoi se do të kallëzonte penalisht kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranin. Gjatë një ore kreu i shtetit argumentoi akuzat nga Dvoranit për shpërdorim detyre. Burime, për Balkanweb, bëjnë me dije se padia për kreun e KEDdo të dorëzohet sot në orën 14:30 në Prokurori./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Koronavirus/ Ja rastet kur duhet t’i shmangni vendet publike!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.