Polici qëllon me armë protestuesin në Hong Kong

Një polic ka qëlluar me armë një protestues në Hong Kong, ndërsa po zhvilloheshin demonstratat e dhunshme.

Pamjet janë postuar në rrjete sociale dhe duket kur oficeri i policisë ka qëlluar me armë një të ri, i cili ishte veshur me të zeza ndërsa në fytyrë mbante maskë, informon dritare.net.

LEXO DHE :  Elvis Naçi: Kemi mbledhur 6 milionë e 370 mijë euro, do të rindërtojmë Thumanën

I riu që mbeti i plagosur ndodhet në spital në gjendje kritike për jetën, shkruan BBC.

Policia e Hong Kongut tashmë ka filluar të reagojë me plumba gome dhe gaz lotsjellës./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.