Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Plane për të dielën? Mësoni më parë si do të jetë moti!

Plane për të dielën? Mësoni më parë si do të

Muaji i tetorit parashikohet të jetë me temperatura mbi normalen, për sezonin e vjeshtës. Dita e sotme, do të jetë me diell në të gjithë vendin.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 22 °C

në vendet e ulëta: 12 / 24 °C

në vendet malore: 8 / 17 °C.

Ndërsa në qarqet Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier dhe Korçë, gjatë orëve të pasdites do të ketë vranësira të lehta./L.F-dritare.net