Peshkopët italianë kundër drejtorit të Sanremos: U tregua seksist!

Amadeus posa durante il photocall organizzato a margine della presentazione dell'offerta autunnale 2019 della Rai. Milano 9 Luglio 2019. ANSA / MATTEO BAZZI

Edhe Konferenca Episkopsle Italiane, që është kuvendi i përhershëm i peshkopëve italianë, ka dalë kundër prezantuesit e drejtorit artistik të Festivalit të 70-të të muzikës italiane, Sanremo.

Gjatë konferencës së parë drejtori i Sanremos, u akuzua për seksizëm, ndërsa  e përditshmja zyrtare e kësaj Konference fetare  gazeta “Avvenire”  shkruan:”ka momente që bën të mendosh se e ka bërë enkas, pasi Festivali, Sanremo, vlen sa ari. Ka momente kur mendon se e ka bërë enkas, pasi dhe një gafaxhi për profesion nuk mund të bënte një figurë të tille kaq të keqe.

LEXO DHE :  Doktor Arjan Harxhi/ Disa këshilla të vlefshme për koronavirusin

E në vend që të kërkoj falje, Amadeus thotë se e kanë keqkuptuar.”

Gjithashtu klerikët kritikojnë edhe  pjesëmarrjen e reperit Junior Cally në këtë event kaq të rëndësishëm.

“I këndon femrës pa respekt e në një videoklip improvizn vrasjen e një gruaje”, shkruan gazeta fetare./ I.M-Dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.