Përvjetori i vrasjes së Kacifas, ndalohen në Kakavjë 13 persona!

Me datën 28 tetor, bëhen një vit nga vrasja e ekstremisitit grek, Kostandin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës.

Mijëra grekë kanë kaluar kufirin orët e fundit për të marrë pjesë në ceremoninë e përkujtimit, e cila do të nisë sot me një meshë.

LEXO DHE :  Nëse jeni i ri dhe i pamotivuar, lexoni mesazhin e gazetares, që dikur punonte pa rrogë!

Janë ndaluar 13 shtetas grekë në kufirin e Kakavijës për të hyrë në territorin shqiptar për ceremonialin e 1 vjetorit të vdekjes së Kostandin Kacifas.

Nga ana tjetër dhe policia ka blinduar zonën, ndërsa po pikasen të gjithë personat që përbëjnë rrezik./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.