Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Person me rrezikshmëri të lartë/ Momenti i arrestimit të 40-vjeçarit

Person me rrezikshmëri të lartë/ Momenti i arrestimit të

Uniformat blu kanë vënë në pranga një 40-vjeçar nga Shijaku, i cili konsiderohej si një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore. Shtetasi G. B, qarkullonte gjithmonë me armë më vete. I dënuar  edhe më parë me 15 vjet burg për veprën penale "Vrasje me dashje" në 1997, ai u kap në flagrancë nga policia.

" Në momentin që Policia ka ndërhyrë për të ndaluar automjetin, 40-vjeçari G. B., banues në Shijak ka braktisur mjetin dhe ka tentuar të largohet me vrap duke hedhur edhe armën e zjarrit në tokë, por është kapur dhe prangosur në flagrancë nga shërbimet e policisë, të cilat kishin ngritur perimetër sigurie për të mos lejuar largimin e tij.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë për veprat penale "Mbajtja pa leje e armëve dhe municioneve luftarake’’ dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë", si dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale arma e zjarrit pistoletë, me 13 fishekë luftarakë dhe automjeti tip Benz", njofton policia./L.F-dritare.net