Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Për t'u dobësuar ju duhet vetëm një qese kuzhine dhe xhinxher

Për t'u dobësuar ju duhet vetëm një qese kuzhine dhe

Arsyet pas shtimit në peshë janë zakonisht ushqimet jo të mira dhe mos bërja e aktivitet sportiv. Është një sfidë e vërtetë të humbasësh peshë, sidomos gjatë dimrit.

Por a e dinit që teknika e mbështjelljes me qese kuzhine është një nga më efektivet për të humbur në peshë?

Çfarë ju nevojitet?

1 xhinxher i grirë ose pudër, 4-5 pika locion trupi, qese plastike, një peshqir, brez elastik.

Fillimisht zhyteni peshqirin në ujë të ngrohtë, shtrydheni dhe vëreni rreth zonës që dëshironi. Lëreni për 5 minuta që të hapë poret. Më pas përzieni xhinxherin me locionin e trupit dhe vendoseni në zonën në të cilën doni të hiqni dhjamin.

Më pas mbështilleni me qese plastike rreth zonës disa herë. Në fund vendosni brezin elastik sipër qeses plastike. Mbajeni për 4-5 orë, por mirë do të ishte ta mbani gjatë gjithë natës dhe ta hiqni në mëngjes./K.C/dritare.net