Për shkak të sëmundjes nuk feston ditëlindjen/ 3 vjeçari surprizohet nga lagjja

Nashi Stineman, është 3 vjeç, dhe vuan nga një sëmundje e rrallë neuromuskulare e njohur si SMARD, ose atrofi muskulore kurrizore me shqetësim të frymëmarrjes. Sëmundja shkakton dobësi muskulore dhe nuk ka kurë apo trajtim. Për shkak të sistemit të tij të dobësuar imunitar, Nash nuk mund të jetë i rrethuar nga shumë njerëz dhe nuk mund të ketë një festë tipike për ditëlindjen, shkruan dritare.net

Por, lagjja ku ai jeton, i ka bërë një surprizë të jashtëzakonshme vogëlushit.

Të gjithë, kanë bërë një paradë me makina, duke parakaluar nga shtëpia e tij, dhe duke e uruar për ditëlindje./ I.M-Dritare.net

 

View this post on Instagram

 

Brittany Stineman was told her son wouldn’t make it to see his second birthday. But little Nash turned 3, and they celebrated by throwing him a birthday parade. Nash has a rare neuromuscular disease known as SMARD, or spinal muscular atrophy with respiratory distress. The disease causes muscular weakness and has no cure or treatment. Because of his weakened immune system, Nash cannot be around many people and couldn’t have a typical birthday party, so the community decided to throw him a parade Sunday on the eve of his birthday. “The one missing piece of his life has been social interaction,” Stineman told CNN. “He can’t be around people that much, and yesterday, I felt like that missing piece was filled.” (📸: WBBM/Family Photo)

A post shared by CNN (@cnn) on

LEXO DHE :  Kjo kompani shpërblen punonjësit me 10 milionë dollarë, për festat e fundvitit!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.