PD: Në Venecia është dërguar varianti me gabime i Vettingut, të dërgohet sërish

Lulzim Basha ka informuar Gjykatën Kushtetuese dhe Parlamentin që të përsërisë edhe njëherë kërkesën ndaj Komisionit të Venecias për ligjin e Vettingut. Burime nga mbledhja e sotme e grupit të PD-­së, theksuan se përkthimi i Kushtetutës dhe Vettingut ka gabime të mëdha.

“I kemi kërkuar Gjykatës Kushtetuese të ripërsërisë kërkesën ndaj Venecias. Do informojmë zyrtarisht Venecian për këtë problem”, mësohet të jetë shprehur Basha para grupit parlamentar. Buxheti dhe kontestimi me argumente nga ana e opozitës do të jenë në qendër të qëndrimit të nesërm në seancë plenare nga ana e opozitës.

LEXO DHE :  Temperaturat në rritje, ja moti për sot!

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.