Olti Curri: Ky tërmet i vuri vulën, Durrësi kishte kohë që ishte në agoni

I ftuar në emisionin Soiree, në Top Channel, opinionisti Olti Curri, ka folur për ngjarjet e vështira që Durrësi ka përjetuar kohët e fundit, siç ishte tërmeti i 26 nëntorit. Ai është shprehur se Durrësi kishte shumë kohë që ishte në agoni dhe për këtë i vinte shumë keq.

“Durrësi është shkundur nga tërmetet politike. Ky tërmet i vuri vulën, por Durrësi kishte kohë që ishte në agoni. Durrësin mjafton ta shikosh edhe e kupton që s’ka mbetur asgjë përveç kujtimeve tona. Ndërtimet ndonjëherë tregojnë zhvillim, përparim, por jo gjithmonë, jo në rastin e Durrësit. Më vjen shumë keq. Që dikush duhet të qajë për Durrësin duhet të qajë, por nuk jam as unë, as Kozeta në rastin konkret.”, është shprehur  Olti Curri./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Facebook e di sa herë bëni seks!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.