Nuk e përfshiu mbretëreshën në kopertinën e Vogue, Meghan Markle kritikohet ashpër

Dukesha e Sussex është përballur me kritika sa i përket shfaqjes së 15 grave që ajo admiron në kopertinën e revistës Vogue.

Meghan Markle është e para mbretërore që redakton revistën e bukurisë ‘Vogue’, duke sjellë bashkë 15 gratë më të famshme, të cilat ajo i admiron.

Ndër 15 gratë janë të famshme, politikane, aktiviste të njohura, për çështjet e diversitetit, pozitivizmit të trupit, të drejtat transgjinore dhe ndryshimet klimatike.  Por Meghan është kritikuar për mosfutjen e mbretëreshës Elizabet në revistë dhe shpërfilljen e infermierëve, mjekëve, avokatëve dhe mësuesve.

LEXO DHE :  Foto/ Përcillet në banesën e fundit, Nexhmije Hoxha

Një komentues në internet e quajti revistën ‘mbeturinë’, ndërsa një tjetër ‘absolutisht të tmerrshme’.

Dukeshës iu kërkua që të dilte dhe ajo në kopertinë, por redaktori i Vogue Edward Enninful tha se Meghan refuzoi, pasi mendonte se do të dukej shumë mburravece, informon dritare.net

Kritikët kanë sulmuar Meghanin për promovimin e miqve të saj dhe përfshirjen në politikë. Ingrid Seward i revistës Majesty tha për Sunin: “Dukesha e Sussex i ka bërë një nder të madh Shtëpisë së Conde Naste dhe aspak Shtëpisë së Windsor.”/K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.