Nis shembja e ndërtesave te Astiri, përplasje mes policisë dhe banorëve

Mëngjesin e sotëm IKMT ka nisur punën për shembjen e banesave që preken nga projekti i Unazës së Madhe. Që herët në mëngjes situata është shoqëruar me tensione, mes banorëve që kundërshtojnë shembjet dhe policisë.

Mësohet se banorët kanë hedhur gurë dhe molotov, ndërsa policia i ka ndaluar duke hedhur gaz lotsjellës. Përplasja ka pasur dhe të lënduar dhe të shqëruar në polici.

LEXO DHE :  Si ta hiqni qafe dhimbjen e kokës, në 10 sekonda!

Ndërkohë që shembja e ndërtesave ka nisur, efektivë të shumtë kanë blinduar zonën deri te Dogana./E.B-dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.