Nis procedura e hetimit për shkarkimin e Trumpit, betohen 100 senatorët

100 senatorët amerikanë janë betuar, në nisje të hetimit për shkarkimin e Presidentit të SHBA, Donald Trump.

Kryetari i  gjykatës supreme, John Roberts, administroi procesin e betimit të senatorëve, që u angazhuan për një drejtësi të paanshme.

Procesi zyrtarisht do të fillojë me 21 janar, ndërsa senatorët do të vendosin nëse Trump duhet të shkarkohet nga detyra për akuzat e ngritura nga dhoma e përfaqësuesve.

LEXO DHE :  Skandaloze/ Dy mësuesit bënin seks me të njëjtën vajzë, në Fier

Trump akuzohet për abuzim me pushtetin dhe pengim të kongresit./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.