Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Vendi goditet nga një tjetër tërmet, ja magnituda dhe epiqendra!

Vendi goditet nga një tjetër tërmet, ja magnituda dhe epiqendra!

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë këtë pasdite në vend. Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 i shkallës Rihter. Epiqendra, 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes.

Vendi goditet nga një tjetër tërmet, ja magnituda dhe epiqendra!

Ju kujtojmë se një tërmet i fortë 4.5 ballë tronditi Cërrikun pak pas mesnate. Ndërsa gjatë natës janë ndjerë lëkundje me magnitudë të vogël në Belsh dhe Fier./K.C/dritare.net