Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Policia arreston banorin në Big Brother. Ishte dënuar me burg për mashtrim!

Policia arreston banorin në Big Brother. Ishte dënuar me burg për

Policia e Shtetit, arrestoi në shtëpinë e Big Brother Vip, Liam Osmani pasi ishte dënuar me 2 vite e 6 muaj burg për mashtrim. Qëndrimi i tij në Big Brother, nuk zgjati as 24 orë.

Strukturat e Forcës së Posaçme për Operacionet Speciale dhe Kërkimin bënë ndalimin e shtetasit Liam Osmani, 44 vjeç, teksa ai ndodhej në shtëpinë e Big Brother Albania Vip 3.

Prokuroria e Tiranës, më datë 09.05.2022, ka dërguar urdhërin për ekzekutimin e vendimit penal të datës 23.02.2022, për dënimin e këtij shtetasi me 2 vjet e 6 muaj burgim për veprën penale "Mashtrimi".

Ky shtetas, në vitin 2019, nëpërmjet mashtrimit, ka përvetësuar 17 bileta turistike për në Gjermani, për të cilat nuk ka kryer pagesat përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës së Parë të Juridiksionpit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale./L.F-dritare.net