Na ndiqni edhe në

Modë

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Vjet në këtë kohë, nuk flisnim për koronavirus, por për modë, për evente dhe vipa, sepse në fillim maji ishte Met Gala, një nga ngjarjet më të rëndësishme të modës ku gjithçka shkëlqen falë pjesëmarrjes së yjeve botërorë dhe veshjeve fantastike të dizajnerëve.

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Ndërsa këtë vit Met Gala është shtyrë, vipat po na e risjellin përmes Instagramit, ku kanë publikuar fotot e tyre, të viteve të shkuara.

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Dizajnerë, modele, këngëtare, aktorë e yjet televiziv po ndajnë në rrjetet e tyre sociale foto të vjetra, duke e bërë sërish gjithë botën të flasë për eventin më të shumëpritur.

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Të parët që publikuan foto ishin Jared Leto, Naomi Campbell, Rita Ora, Jeremy Scott etj.

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Gjithashtu edhe Donatela Versace, Dua Lipa, Kylie Jenner, kanë postuar foto.

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Mbase këtë vit nuk do të kemi Met Gala, por të shpresojmë që gjithçka do të shkojë mirë dhe evente të tilla e lajme të mira të kemi plot./E.B-dritare.net

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht

Met Gala u anulua, por yjet na e risjellin virtualisht