Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Gjendet sasi eksplozivi në hyrje të biznesit, të një avokati!

Gjendet sasi eksplozivi në hyrje të biznesit, të një

Një sasi eksplozivi është gjetur një biznese në Sarandë.

Lënda ishte vendosur në derën e jashtme të dyqanit, në pronësi të shtetasit me iniciale I.Th. Ende nuk dihen motivet, ndërsa lënda është sekuestruar mëngjesin e sotëm rreth orës 08:20, pranë lagjes nr 2 në Sarandë.

“Sarandë/Informacion paraprak. Sot, rreth orës 08:20, në lagjen nr. 2, Sarandë, në derën e jashtme të një dyqani në pronësi të shtetasit I. Th., është konstatuar një kallëp me lëndë të dyshuar plasëse.

Grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve”, njofton policia./M.K-dritare.net