Nesër përkujtohet vdekja e Azem Hajdarit, Basha takohet me të bijën

Ditën e nesërme, 12 shtator, bëhen 21 vite nga vdekja e Azem Hajdarit, “Heroit të Demorkacisë”.

Partia Demokatike ka planifikuar një sërë aktivitetesh në këtë ditë përkujtimore, ndërsa kryetari i PD, Lulzim Basha do të takohet për herë të parë me të bijën e Azemit, Rudina Hajdarin që kur kjo e fundit ka dalë kundër PD.

LEXO DHE :  Vrasjet e grave/ Rudina Xhunga: Po heshtëm, dhuna do na kthejë në statistikë

Axhenda e PD:

10:00  Ceremonia përkujtimore pranë memorialit

10:30 – Deklaratë e Kryetarit Basha për mediat në përfundim të ceremonisë

10:45 – varrezat e dëshmorëve

11:15 – 12.00 Vizitë në familje./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.